mspky.com

  • Suurenna fontin kokoa
  • Fontin oletuskoko
  • Pienennä fontin kokoa
Home Yhdistyksen toiminta

Yhdistyksen toiminta

Sähköposti Tulosta PDF

 

Yhdistyksen toiminta

Muutama sana yhdistyksen toiminnasta:
Hallitus kokoontuu kerran kuukaudessa ajankohtaisten asioiden parissa. Julkaisemme omaa Pesämökki-lehteä, joka ilmestyy kaksi kertaa vuodessa.

Toimimme yhteistyössä muiden yhdistysten kanssa, järjestämme tapahtumia, muuta aktiviteettia ja messumatkoja eri kohteisiin. Järjestämme tiedotus- ja opasteiltoja ajankohtaisista aiheista ja edistämme Suomen Omakotiliiton kanssa paikallista edun valvontaa.

Osallistumme kaavoituksen valmisteluun, seuraamme muita asumiseen liittyviä tapahtumia ja reagoimme nopeasti jos asiat sitä vaativat. Pyrimme lyhyesti sanottuna tekemään Mynämäen seudulla asumisesta viihtyisää ja taloudellisesti edullista - asumismuodosta riippumatta.

 

Tervetuloa joukkoomme!

Mynämäen seudun pienkiinteistöyhdistys

 

Muista myös:

  • Yritysrekisteri, jossa paikalliset yritykset ovat esillä.
  • Ajankohtaista jossa kerrotaan tulevista tapahhtumista ja kokoontumisista.
Viimeksi päivitetty 22.05.2010 13:18  

Lisää kommentti


Turva koodi
Päivitä